Istorija

ALKYMER – tai vienas žymiausių švedų kompanijos Natumin Pharma produktų. Jo gamybai naudojamas specialiai paruoštas ir išvalytas ryklių kepenų aliejus. Šis produktas turi labai ilgą, įdomią ir nepakartojamą istoriją. Mes tiksliai nežinome, kada ryklių kepenų aliejus buvo panaudotas tradicinėje medicinoje pirmą kartą, bet faktas yra tas, kad jo naudojimas vyko daugelį šimtmečių. Taip pat yra žinoma, kad vikingai ir skandinavų žvejai, dirbantys ir keliaujantys itin atšiauriomis sąlygomis, plačiai naudojo ir vertino ryklių kepenų aliejų.

Apie ryklių kepenų aliejaus naudą gerai žinojo ir daktarė Astrida Brohult, kuri nuo 1950 metų dirbo vaikų ligoninėje Stokholme. Dalis jos mažųjų pacientų kentė nuo leukemijos. Dėl sumažėjusio baltųjų kraujo kūnelių skaičiaus ligoniukus dažniau puldavo pasikartojančios infekcijos. Daktarei A.Brohult itin rūpėjo pagerinti leukemija sergančių vaikų gyvenimo kokybę. Ji ieškojo naujų būdų, kurie padėtų mažiesiems pacientams kovoti su infekcijomis.

Maždaug tuo pačiu metu buvo nustatyta, kad pacientai, sergantys megaloblastine anemija (Adisono-Birmerio liga), kuri paveikia raudonąsias kraujo ląsteles, gali būti sėkmingai gydoma, vartojant termiškai neapdorotas kepenis. Buvo sužinota, kad vitaminas B12, esantis kepenyse, yra veiksmingas teigiamas faktorius. Daktarė A.Brohult nusprendė ištirti, kokia yra veiklioji medžiaga kaulų čiulpuose – organuose, kurie gamina baltąsias kraujo ląsteles. Labiausiai mokslininkę sudomino nesisaponifikuojančios riebalų dalies frakcija. Vėliau,  po kelerių metų tyrimų buvo įrodyta, kad kaulų čiulpuose vienos svarbiausių veikliųjų medžiagų frakcijų yra alkilgliceroliai. Vaikams teigiamas jų poveikis pasireiškė tiek baltosioms kraujo ląstelėms, tiek ir trombocitams.  Alkilglicerolių nauda Dr. A. Brohult dar kartą įsitikino, dirbdama Stokholmo Karolinska ligoninėje, spindulinės terapijos skyriuje. Tolesnių tyrimų metu Dr. A. Brohult nustatė, kad alkilglicerolių koncentracija yra didžiausia ryklių kepenų aliejuje. Bendradarbiaudama su kolegomis ji išgrynino ryklių kepenų aliejų ir išvystė tą produktą, kurį mes šiandien žinome kaip ALKYMER.